• Nechci byť človekom, ktorý je úspešný, ale buď človekom, ktorý za niečo stojí.
        • Miluj všetkých, dôveruj málokomu, neubližuj nikomu.
        • William Shakespear
        • Študent nie je nádoba, ktorú treba naplniť, ale fakľa, ktorú treba zapáliť.
        • Carl Rogers
        • Materská škola je súčasťou Základnej školy s materskou školou Vlčkovce 1. Je umiestnená v novej budove v areáli ZŠ s MŠ , kde sú 2 triedy, jedna trieda sa nachádza v budove ZŠ.

Materská škola je 3-triedna s celodennou výchovou a vzdelávaním. Poskytuje predprimárnevzdelávanie deťom vo veku od troch (ak podmienky dovoľujú, tak aj skôr – od 2,5 roka) do šesť rokov, deťom s povinným predprimárnym vzdelávaním a s pokračujúcim povinným predprimárnym vzdelávaním. Dĺžka dochádzky detí je od 1 roka až do 4 rokov. Forma výchovy a vzdelávania je denná, prípadne poldenný pobyt.

Materská škola podporuje osobnostný rozvoj detí v oblasti sociálno-emocionálnej, intelektuálnej, telesnej, morálnej, estetickej, rozvíja schopnosti a zručnosti.

Prevádzka MŠ je od 6.30 hod. – 16.30 hod.
          Režim dňa :

• Hry a hrové činnosti podľa výberu detí
          • Ranný kruh, pohybové a relaxačné cvičenia, desiata
          • Vzdelávacia aktivita
          • Pobyt vonku
          • Obed, poobedný odpočinok
          • Olovrant
          • Poobedné vzdelávacie aktivity

MŠ plní funkciu : pedagogickú, poradenskú, socializačnú, diagnostickú, kompenzačnú. Deti získavajú vedomosti a zručnosti vo všetkých oblastiach. Dáva šancu každému dieťaťu, aby sa rozvíjalo podľa svojich schopností a zručnosti vo všetkých oblastiach a bolo mu umožnené zažiť úspech. Snažíme sa o čo najlepšie začlenenie detí do kolektívu. Dbáme aj na správne zaradenie detí zo sociálne znevýhodneného prostredia, a aj deti s IVVP do kolektívu detí. Výchovno-vzdelávacia činnosť je zameraná na prípravu detí na vstup do primárneho
          vzdelávania.
          V MŠ pôsobí 6 kvalifikovaných učiteliek a jedna pomocná vychovávateľka. Vytvárajú pre deti podnetné a bezpečné prostredie, ktoré napomáha k celkovému rozvoju detí. Pani učiteľky robia tak, aby každý deň bol pre deti zaujímavý, podnetný a deti sa do MŠ tešili.