• Krúžková činnosť v školskom roku 2023/2024

• Vážení rodičia, milí žiaci,

na základe predbežného zisťovania záujmu o záujmové útvary na našej škole v školskom roku 2023/2024 otvárame  pre Vás  od októbra 2023 tieto krúžky:

PONDELOK

Z každého rožku trošku – určený pre 1. ročník ZŠ v čase od 12:15 do 13:00, ved. útvaru Mgr. Lucia Žemlová

Anglický jazyk BrainyJam (externý krúžok)– začiatok  od 13:00 (podľa rozpisu), zodp. PaedDr. Rapavá

Prihlasovanie na anglický jazyk cez webovú stránku https://jazykovaskolatrnava.sk/prihlaska/

Folklórny krúžok – určený pre 1. – 4. ročník ZŠ v čase od 13:00 do 13:45, ved. útvaru Miroslava Zaťková

UTOROK  a ŠTVRTOK (každý nepárny týždeň)

Veselá veda  (externý krúžok) - 1. skupina od 13:00 – 13:45, 2. skupina od 14:00 – 14:45, ved. útvaru Ing. Katarína Maslíková

Prihlasovanie na Veselú vedu cez webovú stránku www.veselaveda.sk .

PIATOK

Pohybové hry – krúžok určený pre 2. – 4. ročník ZŠ, ved. útvaru Mgr. Ingrid Hrabáriková
            1. skupina 13:00 – 13:45, 2. skupina – 14:00 – 14:45.

NEPRAVIDELNÉ KONANIE

Turistický krúžok – určený pre 3. ročník ZŠ – termín vždy podľa ponuky, ved. útvaru Mgr. Mariana Ďuricová, Mgr. Martina Vašáková

Pozn.:

Záväznú prihlášku deti dostanú v škole 18.9. 2023, ktorú prosíme vyplňte a obratom zašlite do školy.

Z dôvodu nízkeho záujmu o anglický jazyk  English Guardian (8€) krúžok neotvárame, môžete deti prihliť ešte na anglický jazyk BrainyJam (4€).

• Ako sa prihlásiť do EduPage ako rodič?

• Vážení rodičia, v priloženom linku nájdete presný postup ako sa prihlásiť do EduPage ako rodič, aby ste mohli zadávať ospravedlnenky a podpisovať známky, hlasovať v anketách a pod. V prípade potreby prosím kontaktujte triedneho učiteľa, ktorý Vám ochotne pomôže.

• Úrazové poistenie žiakov na školský rok 2023/2024

• Vážení rodičia, z Vášho fondu Rodičovskej rady sme uzatvorili poistnú zmluvu na skupinové úrazové poistenie v poisťovni Union pre všetkych žiakov - ZŠ a MŠ na školský rok 2023/2024, platné od 8. 9. 2023 do 8. 9. 2024. Ďakujeme!

• Oznam vedúcej ŠJ

• Milí rodičia,

zostatok zo štátnej dotácie na stravu bude použitý na čiastočnú úhradu režijných nákladov s cieľom skvalitnenia kultúry stravovania v školskej jedálni.

V zmysle § 4 ods. 6 zákona o dotáciách sa dotácia na stravu poskytuje paušálne vo vyššie uvedených sumách, a to aj v prípade ak zariadenie školského stravovania pripraví stravu v nižšej sume. Dotácia na stravu je určená prioritne na zabezpečenie obeda a ak zariadenie školského stravovania pripraví stravu v nižšej sume ako je výška dotácie, uvedený rozdiel by mal byť prioritne použitý na skvalitnenie jedla, rozšírenie jedla o doplnkové jedlo (napr. ovocie k obedu, desiata), následne môže byť tento rozdiel použitý na úhradu režijných nákladov s cieľom skvalitnenia kultúry stravovania v zariadení školského stravovania.

Príspevok na režijné náklady na prevádzku školskej jedálne sa uhrádza paušálnou sumou vo výške 6,00 € / mesiac, štvrťročne do 15. dňa príslušného kalendárneho štvrťrokunna účet ZŠ s MŠ Vlčkovce.