• Karneval

• Srdečne pozývame deti a žiakov našej školy spolu s rodičmi na detský karneval. Pripravili sme pre Vás popoludnie plné zábavy, súťaží, tanca, odmien. Nebude chýbať ani  občerstvenie v bufete pre malých aj veľkých. Ďakujeme Rade rodičov za pomoc pri príprave.

• "Čítame pre radosť"

• S radosťou sme v posledných decembrových dňoch roku 2023 prijali oznámenie, že naša škola bola úspešná v rámci 2. kola podpory projektových zámerov v rámci výzvy "Čítame pre radosť" a dostali sme od Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR finančný príspevok 500,- € na vybavenie triednych knižníc.

Veríme, že triednymi knižnicami sa nám podarí posilniť pozitívny vzťah ku knihám a čítaniu a budeme tak budovať čitateľské sebavedomie a zručnosti každého dieťaťa. Budeme sa snažiť vybrať pre deti také knihy, aby boli pre ne atraktívne, posilnili ich motiváciu hľadať v knihe zážitok a čítať dobrovoľne aj mimo vyučovacích hodín.

• Poďakovanie a ocenenie

• Stali sme sa školou s dobrým srdcom, čo nás veľmi teší! K poďakovaniu sme ešte dodatočne dostali fotagrafie. Naše krabičky boli odovzdané v Kláštore sestier premonštrátok, ktorý slúži ako charitný dom pre choré a staré sestry vo Vrbovom,  kde vyčarili úsmev mnohým klientom.

• Vianočné prázdniny 23. 12. 2023 - 7. 1. 2024

• Riaditeľstvo základnej školy s materskou školou oznamuje, že posledný deň vyučovania žiakov ZŠ,  prevádzky MŠ a ŠKD pred vianočnými prázdninami bude v piatok  22. 12. 2023 v bežnom režime.

Začiatok vyučovania a prevádzky školských zariadení po vianočných prázdninách bude v pondelok 8. 1. 2024.

• Plavecký výcvik

• Počas 10. týždňov žiaci 3. a 4. ročníka absolvovali v rámci hodín TSV plavecký výcvik.

• Vlčkovské vianočné trhy

• ZŠ s MŠ sa aj tento rok zúčastnila Vlčkovských vianočných trhov. Predávali sme detské vianočné ozdoby, ale aj sladké palacinky. Ďakujeme za podporu, príspevky a výbornú atmosféru.

• Pozvánky na vianočné akadémie!

• Vážení rodičia, dávame Vám do pozornosti zmenu, z priestorových dôvod sa akadémie MŠ a ZŠ uskutočnia samostatne. Termíny a čas nájdete na plagáte. Tešíme sa na stretnutie s Vami!

• Oznam - platby za školné

• Prosíme rodičov, aby boli všetky poplatky  za školné (MŠ a ŠKD) za rok 2023 uhradené najneskôr do 15.12.2023.

Po tomto dátume už platby za školné MŠ a ŠKD na účet prosím NEPOSIELAJTE.

Platby týkajúce sa poplatkov na rok 2024 uhrádzajte prosím až od januára 2024. V prípade ak ich uhradíte v decembri, tak vám budú vrátené.

• Akcia "Stop šikane"

• Cieľom akcie bolo oboznámiť deti s formami šikanovania, s ktorými sa môžu stretnúť a informovať ich o možnostiach reakcie na šikanu a účinnej obrany pred ňou.

Je dôležité vedieť pomôcť sebe alebo druhému. Vedieť, správne zareagovať, ak sa mi také niečo stane (príp. ak som svedkom šikany iného človeka alebo sa dozviem o tom, že niekoho šikanujú)

• Vážení rodičia, zamestnanci školy,

z dôvodu vysokej chorobnosti detí MŠ a 100% chorobnosti personálu školskej jedálne pristupujeme na základe odporúčania RÚVZ Trnava a schválenia zriaďovateľom školy Obec Vlčkovce k týmto opatreniam:

- od 28. 11. 2023 do 1. 12. 2023 bude prerušená prevádzka MŠ

- od 28. 11. 2023 do 1. 12. 2023 bude prerušená prevádzka ŠJ (všetci sú automaticky odhlásení)

Výchovno- vzdelávacia činnosť ZŠ a ŠKD bude fungovať v obmedzenom režime, preto prosíme rodičov,

- aby deťom zabezpečili suchú celodennú stravu (desiata, obed, olovrant, pitný režim)

- aby si podľa možností dieťa vyzdvihli čo najskôr zo školy z dôvodu nevarenia

Na základe týchto opatrení upravujeme režim základnej školy a ŠKD:

- 6,40 - 7,40 ranný škd

- vyučovacie hodiny skracujeme zo 45 min na 40 min

- ŠKD bude v prevádzke do 16,00

Za pochopenie ďakujeme

riaditeľka školy Mgr. Marta Šišková

• Bubnovačka

• Bubnovačka - podujatie, ktoré má symbolicky upozorniť na dôležitosť ochrany detí pred násilím a podporiť v spoločnosti tému včasnej prevencie.

• Naplňme spoločne krabice plné lásky

• Milé deti, rodičia, zamestnaci a priatelia školy! Ak chcete podporiť túto peknú charitatívnu akciu, môžete priniesť do základnej školy darčeky, ktoré spoločne zabalíme do krabíc, alebo už celé hotové krabice. Termín uzávierky je  do 30. 11. 2023. Ďakujeme!

• Farebný týždeň 13. 11. - 16. 11. 2023

• Milí žiaci ZŠ, deti MŠ, pedagogickí i nepedagogickí zamestnanci školy! Oblečme sa spoločne do farieb jednotlivých dní v týždni od 13.11. do 16.11. 2023 a spoločne si pripomeňme, že svet nie je iba bielo - čierny a že káždá farba nám pripomenie dôležité témy.